«День поля 2020» в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України

Із 30 червня по 7 липня 2020 року Інститут фізіології рослин і генетики НАН України традиційно, як і багато років поспіль, провів міжнародну науково-практичну конференцію «День поля». У роботі форуму взяли участь посадовці, науковці, керівники і фахівці вітчизняних агрохолдингів, фермерських господарств, представники фірм та ЗМІ.

Особливості 2020 року наклали відбиток на формат проведення цього зазвичай велелюдного заходу. У зв'язку з карантинними обмеженнями щоденна кількість гостей Інституту була значно меншою, ніж у попередні роки. Тому робота конференції проводилась протягом кількох днів із запрошенням учасників з різних регіонів України.

Пленарна частина конференції проходила в Інституті. Відкривав зібрання директор Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, академік НАН України, Герой України Володимир Васильович Моргун. Він виступав перед присутніми з доповіддю "Інноваційні здобутки Інституту фізіології рослин і генетики НАН України як вагома складова хлібного достатку нашої країни" (з повним текстом доповіді, яка була опублікована у журналі "Фізіологія рослин і генетика", №3 (2020), с. 262-276 можна ознайомитись за цим посиланням).

Також з доповідями виступали: академік НААН України Микола Микитович Гаврилюк "Вплив пластичності сортів та елементів сортових технологій на виробництво високоякісного насіння", члени-кореспонденти НАН України Віктор Валентинович Швартау "Шляхи до високої врожайності пшениці" та Сергій Ярославович Коць "Сучасні інноваційні препарати для підвищення продуктивності бобових та зернобобових культур".

Гості мали можливість оглянути сноповий матеріал сортів-інновацій озимої пшениці селекції Інституту, ознайомитись із науковими досягненнями та науково-практичними розробками підрозділів нашої установи.